Altcoin Milyarderi: Bu Bitcoin Borsası Zor Durumda Olabilir!

Merhabalar,

Kevin O’Leary, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun 5 Haziran’da Binance aleyhine yayınladığı 136 sayfalık suçlama dokümanında birtakım “ciddi” savlarda bulunduğunu söyledi. Bir röportajda kurucu ve CEO Changpeng Zhao’nun “zor” bir durumda olduğuna inandığını söyledi. İşte milyarder isim Kevin O’Leary’nin Bitcoin ve altcoin yorumları…

Kevin O’Leary, Bitcoin borsası Binance hakkında konuştu

Daha renkli bir formda “Bay Harika” olarak bilinen bir risk sermayedarı ve CNBC kişiliği olan O’Leary, Kasım ayındaki çöküşünden evvel kripto borsası FTX’in bir yatırımcısıydı. Şirketin fiyatlı sözcüsü olarak yaptığı işten 15 milyon dolar kaybetme konusunda açıktı. Birtakım gözlemciler FTX’in başarısızlığını, 31 yaşındaki kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried ile Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ortasında Twitter’da gerçekleşen ve FTX’in çöküşü sırasında kısa bir müddet için şirketi kurtarmaya açık olduğunu öne süren bir alışverişi takip eden bir dizi olaya bağlıyor.

altcoin milyarderi bu bitcoin borsasi zor durumda olabilir 0 kyjUhEFW

O’Leary tekrar de SEC’in, Binance ile Merit Peak isimli bir şirket ortasında 20 milyar doların üzeri de dahil olmak üzere, müşteri fonlarını denetim ettiği kuruluşlar ortasında aktararak yanlış kullandığı argümanlarıyla amaç aldığı 46 yaşındaki CZ’ye karşı sempati duyduğunu söyledi. O’Leary, “CZ’nin ferdî olarak peşine düşüyorlar. Bu çok güç. Yani, ona karşı biraz merhametli olmalısınız,” dedi. Ayrıyeten O’Leary, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Kripto piyasasının neden “sıkıştığını”, neden ilerlemediğini düşünürseniz, bunun nedeni içine yeni para girmemesidir. Kurumsal sermaye yok. Borsalara karşı daima bir dava seli ve düzenleyiciler tarafından yapılan suçlamalar gördüğünüzde, bu durum kurumsal parayı korkutup kaçırıyor. Bence düzenleyicilerin yanı sıra yasa koyucular ve kanun yapıcılar da dahil olmak üzere herkes bunu anladı. Bu alanın “haydut” tabiatından bıktılar. Bir sonraki adam 6 milyar dolarla havaya uçtuğunda oturumlar düzenlemekten bıktılar ve yoruldular. Seçmenleri kızgın. Bundan bıktılar.

altcoin milyarderi bu bitcoin borsasi zor durumda olabilir 1

O’Leary: CZ’nin ferdî olarak peşindeler

Ayrıca O’Leary’e nazaran CZ’nin ferdî olarak peşindeler. Milyarder isim, “Bu çok güç. Yani, ona karşı biraz merhametli olmalısınız. O dünyanın en büyük borsasının kurucusu. Lakin bence dünyanın bir numaralı düzenleyicisi bu tezlerde bulunup bu suçlamaları yönelttiğinde hangi yargı mercilerinin faaliyet göstermesine müsaade vereceği konusunda oksijeni tükenecek. Bu yeterli bir durum değil. Burada güzel bir haber yok. Kimse bundan nasıl âlâ bir haber çıkarabilir bilmiyorum,” dedi. Akabinde O’Leary, SEC’in düzenleyici ataklarının altcoin yatırımını etkilemediğini belirtti. “Bitcoin ve Ethereum dışındaki rastgele bir şeyin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu noktada onlara yatırım yapar mıydınız?” sorusuna aşağıdaki üzere yanıt verdi:

Evet. Bu benim kripto hakkındaki yatırım tezimi değiştirmiyor. Aslında bu durum, düzenleme ve dünyanın finansal hizmetleriyle entegre edecek altyapıyı elde etme açısından bir son noktaya daha çabuk ulaşacağımız konusunda beni cesaretlendiriyor. Bunu çok yürek verici bir gelişme olarak görüyorum zira nitekim yeni bir sayfa açmamız gerekiyor. Bunu birçok sefer söyledim. Fakat ben Polygon’da yatırımcıyım. Mysten Labs ve [tokenı] Sui’nin yatırımcısıyım. Bitcoin, Ethereum ve öteki birçok yatırımcıyım.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın