Artık navigasyon sırasında binalar 3 boyutlu gösterilecek

Merhabalar,

 

ABD merkezli teknoloji devi Google, Haritalar hizmetinde önemli bir güncellemeyi test ediyor gibi görünüyor. Kullanıcı paylaşımlarına göre, Google Haritalar’ın mobil uygulaması ile Android Auto’daki navigasyon uygulaması, yol tarifleri sırasında 3 boyutlu yapıları desteklemeye başladı.

 

Google Haritalar zaten 3 boyutlu bina görüntüleme özelliğine sahip olmasına rağmen, bu özellik navigasyon sırasında kullanılamıyordu. Son test süreci, durumun değişmekte olduğunu gösteriyor. Ancak bu özellik varsayılan olarak etkin olmayacak gibi görünüyor; çünkü kullanıcıların bu özelliği aktive etmek için sağ üst köşedeki katman düğmesine dokunmaları ve ardından 3D seçeneğini etkinleştirmeleri gerekecek.

 

Edinilen bilgilere göre, bazı kullanıcılar Aralık 2023’te bu özelliği gözlemledi. Ancak şimdi, daha geniş bir dağıtımın gerçekleştiği anlaşılıyor. Ancak yaptığımız kontrollerde, 3D seçeneğinin etkinleştirildiğini ancak navigasyon başlatıldığında 3 boyutlu binaların oluşmadığını gözlemledik. Android Auto üzerinden yapılan denemelerde ise henüz herhangi bir sonuca ulaşılamadı, bu da özelliğin henüz erken aşamada olduğunu gösteriyor.

 

Google, Haritalar hizmetindeki yeni özellikle ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmış değil. Bu nedenle, özelliğin tüm kullanıcılara sunulduğu zaman Google’ın konuyla ilgili yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

 


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın