Bazı Çöküşleri Bildiler! Korkutan Bitcoin ve Altcoin Uyarısı!

Merhabalar,

Bitcoin ve altcoin cihanında çöküş iddialarıyla ünlü olan analistler var. Bu analistlerin isabetli iddiaları yol gösterici olması açısından kıymetli. Artık yakınımızda yeniden bu türlü bir ikaz var. Detaylara bakalım.

Bitcoin ve altcoinler için ikinci yarı vurgusu

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, yılın ikinci yarısına odaklanıyor. Analist Bitcoin (BTC) ve kripto piyasalarının yılın geri kalanında düşüş yaşayacağını söylüyor.  McGlone, ufukta bir ekonomik sakinlik olduğuna inanıyor. Buna nazaran pay senetleri ve kripto üzere risk varlıklarının önümüzdeki aylarda ucuzlayabileceğini söylüyor. Makro stratejiste nazaran, Federal Rezerv hala faiz oranlarını artırma yolunda ilerliyor. Buna nazaran gelişmelerin Bitcoin ve başka kripto varlıklarının performansını olumsuz etkileyebileceğini belirtiyor.

bazi cokusleri bildiler korkutan bitcoin ve altcoin uyarisi 0

McGlone ayrıyeten Bloomberg Economics takımının kripto paralar ve pay senetleri için “zorlu” bir ikinci yarı öngördüğünü söylüyor. Ona nazaran grafik, Nasdaq 100 Pay Senedi Endeksi’nin yükselmesi ve BGCI’nin (2. çeyrekte) düşmesiyle az görülen bir ayrışmayı gösteriyor. Bir yıllık Federal fon vadeli süreçleri (FF13) bir likidite göstergesi. Ayrıyeten tırmanan bir borsaya artan faiz artırımı beklentilerini eklemek Bitcoin ve altcoin fiyatlarına bir tavan getirebilir. BGCI 2023’te 1 Haziran’a kadar yaklaşık %50, Nasdaq ise %30 yükseldi. Buna nazaran son gelişmeler eğilimi sakin geçen periyotlardaki tipik olana yanlışsız kaydırabilir. O da risk varlıklarının ucuzlaması halinde. Yani Bitcoin ve altcoinler için riskli durumlar kelam konusu.

Düşüş vurguları sürüyor

Diğer taraftan kripto stratejisti Benjamin Cowen, 783.000 YouTube abonesine tarihin altcoinler için büyük bir düşüşe işaret ettiğini söylüyor. Cowen’a nazaran, Bitcoin hakimiyeti (BTC.D) grafiği şu anda güçlü görünüyor. Ayrıyeten tarihî datalar, Bitcoin (BTC)’nin gelecek yıl halving olayına yaklaştıkça yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Cowen bu noktada “bence temelde BTC dominansı çok yükselişte. Şayet dominans yükselişteyse, bu durum Bitcoin çiftlerindeki altcoinler için düzgün bir şey değil. Öbür taraftan şayet halving öncesi yılda baskınlık yükselişe geçerse, o vakit USD çiftlerindeki altcoinler için de güzel bir şey olmama eğiliminde olacağız. Tarih bize bunu söylüyor. Bunun gerçekleşmesi gerektiği manasına gelmiyor. Lakin tarih bize bunu söylüyor.” diyor.

bazi cokusleri bildiler korkutan bitcoin ve altcoin uyarisi 1 3Hb4UCDk

Cowen, kripto hükümdarının hakimiyet düzeyinin %49’un üzerine çıkmasının bir “riskten kaçış” sinyali olacağını vurguluyor. Bitcoin’in fiyatı düşse bile BTC’nin hakimiyet düzeyinin yükselebileceğini söylemeye devam ediyor. Cowen, süreç vakit alsa da sermayenin büyük olasılıkla altcoinlerden Bitcoin BTC’ye döneceğine inandığını tabir ediyor. Son olarak düşüş olacağını belirten analist ise vilayet Capo. Kriptokoin.com olarak daha evvel de belirttiğimi üzere analist kripto para alanında çok âlâ tanınan biri. Buna nazaran analist Bitcoin için 11.000 dolar düzeyine işaret ediyor. Fakat analist bu düzeyin olması için Bitcoin’in 25.000 doların altına inmesi gerektiğini söz ediyor. Öteki taraftan Bitcoin için 30-31.000 dolar düzeyleri ise bir yükseliş görünümünü teyit edecek.

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın