Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözleri Yunanistan’da birinci manşet: Türk liderin yeni şahinleri

Merhabalar,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen ve 4 saat 20 dakika süren Kabine Toplantısı’nın akabinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, hükümetleri periyodunda Türkiye’nin tesir alanının ulaştığı yerlerin de ortaya çıktığının altını çizerek, ‘Siyaset üzere diplomasiyi de eski dar kalıp okuyanların Türk dış siyasetiyle ilgili argümanlarının temelsiz olduğu anlaşılmıştır. Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğuna 780 bin kilometrekareden çok daha geniş bir ülke olduğuna bir defa daha şahitlik ettik. Siyasi görüş fark etmeksizin 85 milyonun tamamının bundan onur ve gurur duymasını temenni ediyoruz’ sözünü kullandı.

Erdoğan’ın kelamları Yunanistan’ın gündemine birinci sıradan giriş yaptı.

Pek çok televizyon birinci kabinedeki açıklamalara geniş yer verirken gazeteler de manşetlerini Erdoğan’a ayırdı.

cumhurbaskani erdoganin sozleri yunanistanda birinci manset turk liderin yeni sahinleri 0 NstRPEZR

Kathimerini ‘Erdoğan: Türkiye hudutlarından büyüktür’ başlığı ile okurlarının karşısına çıktı.

Yunan gazete ‘Bugünkü kabine toplantısının akabinde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin coğrafik hudutlarından daha büyük olduğunu savundu’ dedi.

Aynı haberde Erdoğan’ın açıklamalarına da geniş yer verildi.

‘Recep Tayyip Erdoğan duruşunu değiştirmişe benzemiyor: Türkiye 780.000 km2’den büyük’ başlığını atan Skai ‘Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği iletiler rastgele bir tavır değişikliğine işaret ediyor üzere görünmüyor’ yorumunda bulundu.

Yunan Ethnos ‘Erdoğan yine sınırlarını aşan bir Türkiye’den bahsetmekten geri kalmadı’ dedi.

cumhurbaskani erdoganin sozleri yunanistanda birinci manset turk liderin yeni sahinleri 1 lX1JnUcy

İeidiseis ‘Dış siyaset açısından Erdoğan, Türkiye’nin kendi idareleri sırasındaki tesir alanının boyutunun da ortaya çıktığını vurguladı’ dedi.

Yunan NewsBomb ise yeni atamaları mercek altına aldı ‘Türkiye: Erdoğan’ın yeni şahinleri’ başlıklı haberde şu tabirlere yer verildi;

‘Erdoğan ve Ulusal Savunma Bakanı Yaşar Güler, Pazartesi günü Genelkurmay Lideri ile Güvenlik ve Dış Siyaset Başdanışmanı da dahil olmak üzere çok sayıda üst seviye duruma yeni atamalar duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye nazaran Erdoğan, güvenlik ve dış siyaset başdanışmanı olarak Akif Kakatai Kılıç’ı atadı. Süreksiz Genelkurmay Başkanlığı vazifesine Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı (TSK) Lideri Musa Avsever’i atadı.’

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın