Deniz Yatırım – PGSUS Ocak 2024 Trafik Sonuçları

Merhabalar,

Arz Edilen Koltuk Km (mlr):

Ocak ayında Arz Edilen Koltuk Km yıllık %28.1 artarak 4.78mlr olmuştur. 2023 yılında ise Arz Edilen Koltuk Km yıllık %22.2 artarak 58.22mlr olarak gerçekleşmişti.

Yolcu Sayısı:

i-) Toplam Yolcu

Ocak ayında toplam yolcu sayısı yıllık %24.3 artarak 2.66mn olmuştur. Hatırlatmak gerekirse 2023 yılında toplam yolcu sayısı yıllık %18.5 artarak 31.93mn olmuştu.

ii-) Yurt İçi

Ocak ayında yurtiçi yolcu sayısı yıllık %20.2 artarak 1.07mn olmuştur.

iii-) Yurt Dışı

Ocak ayında yurt dışı yolcu sayısı yıllık %27.2 artarak 1.59mn olmuştur. Ocak ayında hem yurt içi hem de yurtdışı yolcu sayısı güçlü olup Ocak ayı rakamlarını olumlu değerlendiriyoruz.

Yolcu Doluluk Oranı:

Ocak ayında yurt içi doluluk oranı %88.9 ve yurt dışı doluluk oranı %82.8 ve toplam yolcu doluluk oranı %85.2 olarak gerçekleşmiştir.

 

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Deniz Yatırım

 


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın