Duyuru Yapıldı: Bu Altcoin, Artık Gizlilik Coini Değil!

Merhabalar,

Gizlilik tokenları üzerindeki hükümet baskıları artarak devam ediyor. Bu da bilhassa onlara yönelik daima sorun yaratan bir etiket olarak üzerilerine yapışıyor. Bu nedenle, Grayscale takviyeli altcoin projesi, saklılık özelliklerini Blockchain’den kaldırmayı planlıyor. Bu doğrultuda proje, ana Blockchain muhafazalı havuzlarını kullanımdan kaldırma planlarını açıkladı.

Horizen, Saklılık Coin etiketinden kurtulmaya çalışıyor!

Grayscale takviyeli Horizen, ana Blockchain’deki muhafazalı havuzların kıymetini düşürüyor. Altcoin projesi, bundan sonra artık yalnızca bir katman-0 Blockchain olduğunu söylüyor. Karar, düzenleyicilerin kapalılık coinleri üzerindeki baskısının akabinde geldi. Kripto borsası Huobi, çeşitli yargı alanlarındaki düzenlemelere uymak için Eylül ayında birkaç saklılık parasını listeden çıkardı. Ayrıyeten, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Avrupa Bankacılık Otoritesi Mart ayında tokenlerle alakalı kara para aklama riskini vurgulayan taslak kılavuz yayınladı. Bu gelişmelerin akabinde Horizen Twitter’da son kararını şu biçimde duyurdu:

Horizen ana Blockchain muhafazalı havuzlarının kullanımdan kaldırılması, kapalılık özelliklerinin Horizen ana Blockchain’den konsensüs seviyesinde kaldırılacağı manasına geliyor. Bu da ZEN’in bu değişiklikten sonra artık bir saklılık coini olmayacağı demek.

https://twitter.com/horizenglobal/status/1673819482383437827

Böylece, kullanımdan kaldırma süreci tamamlandığında, protokolün mahallî tokeni ZEN artık bir kapalılık coin’i olmayacak. Bu yüzden, başkalarının yanı sıra Monero (XMR), Dash ve ZCash’ten farklı bir kategoriye girecek.

Bugün itibariyle kesimdeki düzenleyici ortam göz önüne alındığında, menkul değerler olarak etiketlenen ve saklılık özellikleri kullanan tokenlar, çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) üzere düzenleyiciler tarafından maksat alınıyor. Saklılıktan vazgeçmesinin, Horizen’i yakın vadede birçok yaptırım hareketinden kurtarması mümkün. Horizen’e nazaran, değişiklikler Ağustos ayında test-net üzerinde yayına girecek. Daha sonra, main-net bu yılın Eylül ayında değişiklikleri kaydedecek.

duyuru yapildi bu altcoin artik gizlilik coini degil 0 WI1pjUhN

Gelişmenin altcoin fiyatı üzerindeki potansiyel etkisi

Önerilen değişikliklerin uzun vadede ZEN fiyatını nasıl etkileyeceği belirsizliğini koruyor. Lakin haber, altcoin fiyatını günlük bazda %6,63 oranında düşürdü. Bu yüzden altcoin, hafta içindeki kazanımlarının tamamını geri verdi. Basın vaktinde ZEN, 6,76 dolardan süreç görüyordu.

Horizen, kesimdeki en büyük node altyapısı tarafından desteklenen sıfır bilgi özellikli bir Blockchain ağı. Blockchain’lerin birlikte çalışabilirliği, SNARK doğrulamasını kullanan ve side-chain tipi, konsensüs, sürat ve saklılık hususlarında tam esneklik sağlayan Zendoo protokolü tarafından sağlanıyor. Ağa bağlı Blockchain’lerin kriptografik doğrulaması muazzam bir ölçek sağlıyor. Ayrıyeten, ağ şu anda 10.000.000 TPS’lik bir randıman hududuyla 10.000’e kadar side-chain’i destekliyor.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın