Ebru Şallı EYT’den emekli oldu! İşte maaşı…

Merhabalar,

Dolandırıcılık teziyle gözaltına alınan eşi Uğur Akkuş’un hür bırakılmasıyla rahat bir nefes alan Ebru Şallı katıldığı bir davette objektife yansıdı.

Muhabirlerin sorularını yanıtlayan ünlü model ve sunucu, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili çıkarılan EYT maddesinden kendisinin de faydalandığını ve geçtiğimiz günlerde bayram ikramiyesini aldığını açıkladı.

ebru salli eytden emekli oldu iste maasi 0 JC1FzUYW

1993 yılında fotomodellik yapmaya başlayan Şallı, 1995 yılında yapılan Queen of Turkey müsabakasında Türkiye hoşu seçilen Şallı, “Başvurdum ve ben de emekli oldum, maaşım bağlandı. Maaşım 7 bin 500 lira. Bayramda ikramiyem geldi şimdi harcamadım” diye konuştu.

Ebru Şallı, basın mensuplarının emekliliğin yaşlılık aylığı olduğunu hatırlatması üzerine ise gülerek “45 yaşındayım, daha yok yani. Genciz daha buradayız. Durun” diye karşılık verdi.

ONLAR DA EMEKLİ OLDU 

‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ (EYT) düzenlemesiyle birlikte pek çok vatandaş emeklilik hakkı kazandı. Müziği bıraktığına dair açıklamalarda sık sık gündeme gelen ve daha evvel “yarı emekli” olduğunu söyleyen müzikçi Teoman, kendisine de EYT’nin vurduğunu söyledi. İşte EYT düzenlemesiyle emekli olan ünlüler…

“EYT BANA DA VURDU”

Daha evvel “Emeklilik hayatı yaşıyorum” açıklaması yapan ünlü müzikçi Teoman, kendisine de EYT’nin vurduğunu söylemişti.

ebru salli eytden emekli oldu iste maasi 1 rOclaQAR

55 yaşındaki müzikçi, “Gündelik hayatımı çok aksatmamaya çalışıyorum. Boş boş oturmayı, arkadaşlarımla görüşmeyi ve spor yapmayı çok seviyorum. Serdar Ortaç ve ben, çabucak hemen birebir şeyleri söylemeye başladık” demişti.

Şarkıcı kelamlarına “Herhalde yaş ile gelen şeyler bunlar. Emeklilik de makûs herhalde fakat EYT bana da vurdu” tabirini kullanmıştı.

EYT’LİYİM ANCAK PRİMİM EKSİK!

Şarkıcı Emre Altuğ, EYT’li olduğunu söyledi. Altuğ, “Teoman söylediğinde ben de çok güldüm. Ben de EYT’li olmak üzereyim. 1989 yılında çalışmaya başladım. Hakkım var lakin primlerim eksik. Bizi çalıştırıp primlerimizi yatırmamışlar. O denli olmuyormuş halbuki. Hayatın ne getireceği muhakkak olmaz” dedi.

ebru salli eytden emekli oldu iste maasi 2 nDelPYnr

 

 

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın