Kritik Gelişme: Binance Mahkemeden Onay Aldı!

Merhabalar,

Binance, dava yargıcı Amy Berman Jackson’ın SEC mutabakatını onaylamasının akabinde ABD’deki faaliyetlerine devam etmeye hazırlanıyor.

Binance mahkemeden onay aldı: ABD operasyonlarına devam edecek

Lider borsa, ABD’de faaliyetine devam edeceği yeni bir onay aldı. Haber, dava yargıcı Amy Berman Jackson’ın 17 Haziran’da yapılan belgede müsaade buyruğu vermesinin akabinde geldi. Bu muahede ile davalı Binance, Binance.US müşterilerinin tüm varlıklarını ülkelerine iade etmeyi kabul etti. Borsa bu öneriyi, davacının varlıklarını dondurmak için dilekçe verdiği Salı günü yapmıştı.

13 Haziran’da Yargıç Jackson, SEC’in Binance.US varlıklarının dondurulması için süreksiz bir yasaklama buyruğu talebini reddetti. Bunun yerine, dava devam ederken borsanın çalışmaya devam etmesi için kuralları belirlemeye çağırdı. O sırada Binance, Binance.US’a ilişkin tüm varlıkların sırf ABD merkezli yan kuruluştaki yöneticilerin denetimi altındaki yeni cüzdanlara aktarılmasını önermişti.

kritik gelisme binance mahkemeden onay aldi 0 4RlAyOuK

Anlaşmanın sınırlamaları

Yine de mutabakat, borsayı devam eden yasal uğraştan büsbütün kurtarmıyor. Rapora nazaran, dava planlandığı üzere devam edecek. Bu da muahedenin öncelikle yatırımcı müdafaasıyla hudutlu olduğu manasına geliyor. Mutabakat tıpkı vakitte mahkemenin dalı muhafaza niyetinde olduğunu gösterdi. 13 Haziran’da Yargıç Jackson “[Binance.US]’u büsbütün kapatmanın sadece şirket için değil, genel olarak kripto para piyasaları için kıymetli sonuçlar doğuracağını” söyledi.

Anlaşma, yalnızca BinanceUS çalışanlarının BinanceUS borsasındaki müşteri fonlarına erişmesine müsaade veriyor. Kuşkuya mahal vermemek için, Binance Küresel yetkililerinin soğuk ve sıcak cüzdanlar, donanım ve yazılımlar dahil tüm cüzdanların özel anahtarlarına erişmesine müsaade verilmeyecek.

https://twitter.com/BinanceUS/status/1670077275419869186

Binance üstünlüğünü duyurdu

Bu ortada, 17 Haziran’da Binance’in ABD’de faaliyet göstermeye devam etmesine müsaade verilmiştir. Böylelikle SEC’in BinanceUS varlıklarını dondurmak için 13 Haziran’daki başvurusunu geçersiz kaldı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere önder borsa, yeni kararı memnuniyetle duyurdu:

SEC ile mevcut savaş hakkında bir güncelleme sağlamak istiyoruz. Mahkemenin, SEC’in hem gerçekler hem de yasalar tarafından açıkça gerekçelendirilmemiş olan platformumuzdaki varlıkların dondurulması ve süreksiz muhafaza kararına tabi tutulması talebini kabul etmediğini size bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.

kritik gelisme binance mahkemeden onay aldi 1 eXYiRNYK

Arka plan

Kaçırmış olmanız ihtimaline karşı SEC, federal menkul değerler maddelerini ihlal ettiği argümanıyla 5 Haziran’da Binance ve BinanceUS’a dava açtı. Bu dava üç yıllık bir soruşturmanın akabinde geldi. Emsal suçlamalar 6 Haziran’da Coinbase’e karşı da açılmıştı.

Gelişme, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun davasını etkilemiyor. CZ, kendisinin ve borsanın milyarlarca dolarlık yatırımcı varlıklarını karıştırdığını ve bunları sahibi olduğu üçüncü bir tarafa gönderdiğini saklayarak müşteri fonlarını yönlendirmekle suçlanıyor.

kritik gelisme binance mahkemeden onay aldi 2 EzEh3Rqb

Bildirildiği üzere Binance ve CZ, SEC aleyhindeki davada en ünlü yasal temsilcilerden kimilerini işe aldı. Son gelişmelere bakıldığında, düzgün bir iş çıkardıkları görülüyor.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın