Nijerya asıllı Alman vatandaşı 24 çocuk için yılda 1,5 milyon Euro alıyor: Gurbetçi Şaban filmi Almanya’da böyle gerçek oldu!

Merhabalar,

44 yaşındaki Jonathan A., Afrika’dan Almanya’ya uzanan soyağacıyla birlikte milyonluk arabalarla gezip, sosyal medya üzerinden ‘Mr. Cash Money’ lakabıyla tanınıyor. Ancak, çocuklarının birçoğu biyolojik olarak kendisine ait değil. Alman plakalı araçlarla poz veren çocuklar, aslında yasal olarak Jonathan’ın velayetinde bulunuyor.

Almanya’da sadece Aile Kasası tarafından aylık 22.500 Euro net para ödenen Jonathan A., Halk Parası, ev kirası, yan ödemeler, çocuk parası, yetiştirme parası ve diğer yardımlarla birlikte yılda tam 1,5 milyon Euro alıyor. Bu dikkat çekici olay, Almanya’da büyük bir yankı uyandırdı.

Sözcü’nün haberine göre, suç çetelerini takip eden Alman yetkililer, Jonathan A. hakkında soruşturma başlatsa da, Nijeryalı sahte baba evinde bulunamadı. Bu durum, sadece çocuk parası ve yardımları almaktan öte, velayet altındaki çocuklar aracılığıyla devletin zarara uğratıldığı bir dolandırıcılık ağını ortaya çıkardı. Yapılan soruşturmada, sadece bu ağ içinde bulunan 94 kişinin de yardım aldığı belirlendi.

Jonathan A.’nın lüks içinde yaşam tarzı ve çocuklarına sağladığı avantajlar, Kemal Sunal’ın yıllar önce Türkiye’de çekilen “Gurbetçi Şaban” filmini anımsatıyor. Filmin baş karakteri Şaban Yıldız, çocukları toplayarak zengin olmuştu. Ancak, gerçek hayattaki Jonathan A.’nın farkı, çalışkanlığı ve bir Alman şirketini devralarak zengin olmuş olması.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın