Samsun Yeni 19 Mayıs Stadı milli maça hazır! 27 yıl sonra…

Merhabalar,

Samsun, EURO 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Kümesinde A Ulusal Futbol Grubumuzun Galler ile oynayacağı karşılaşmaya konut sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 19 Haziran Pazartesi günü 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak müsabaka için kentte ulusal coşku yaşanıyor.

MİLLİ GRUP KAPALI GİŞE OYNAYACAK

Anadolu işgalinin sonlandırıldığı Kurtuluş Savaşı’nın başladığı sembol kent Samsunlular, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında A Ulusal Futbol Grubumuzun Galler ile oynayacağı karşılaşmanın biletlerine ağır ilgi gösteriyor. 33 bin 919 kapasiteli stadyum için satışa çıkarılan biletler 1 saat içinde tükendi.

19 MAYIS STADI ULUSAL MAÇA HAZIR

Milli maç öncesi kentte adeta seferberlik ilan edildi. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan gelen grubun 19 Mayıs Stadı’nda tespit ettiği eksikler Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü ile Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından koordineli bir çalışma yürütülerek tamamlandı. 19 Mayıs Stadı’na giden yollar asfaltlandı. Stadın etrafı temizlendi. Kırılan koltuklar yenilendi. Basın tribününün yeri değiştirildi ve memleketler arası standartlara uygun hale getirildi. İnternet altyapısı güçlendirildi. 

27 YIL SONRA ULUSAL MAÇ OYNANACAK

Samsun, en son 1 Mayıs 1996da Türkiye-Ukrayna özel maçına mesken sahipliği yapmış, A Ulusal Futbol Grubu, Ukraynanı 3-2 mağlup etmişti.

samsun yeni 19 mayis stadi milli maca hazir 27 yil sonra 0 8bs3jqZE

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın