Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Unlock Alarmı! İşte Tarihler

Merhabalar,

Türk kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği 2 altcoin, önümüzdeki ay toplam bedeli 100 milyon doları aşan token kilit açılımına hazırlanıyor.

Bu 2 altcoin Temmuz ayına dev token unlock ile başlayacak

Sui ve Aptos, yakın tarihli çıkışlarından bu yana yatırımcılar ortasında büyük ilgi topladı. Bununla birlikte, şu anda her ikisi de dolanımdaki arzın nispeten düşük bir yüzdesine sahip. Sui, sirkülasyondaki tokenlerinin %10’undan daha azına sahipken, Aptos’un sirkülasyondaki hissesi %20’den az. Lakin Token Unlocks’tan edinilen bilgilere nazaran her iki platform da Temmuz ayında daha fazla token çıkarmaya hazırlanıyor.

https://twitter.com/Token_Unlocks/status/1672193679837245440

Bu tarihlere dikkat

Sui durumunda, 9 Temmuz’da 61 milyondan fazla token’in kilidinin açılması planlanıyor. Pahası 48 milyon doları aşan bu beklenen kilit açma, toplam token arzının %1’inden azını temsil ediyor. Kilidi açılan token’ler, Vakıf ve Topluluk Erişim Programına tahsis edilecek.

Ayrıca Aptos, pahası 33 milyon doların üzerinde olan 4,5 milyondan fazla APT’nin kilidini açmayı planladı. Kilit açma süreci, öncelikle topluluğa ve vakfa yarar sağlayacak halde 12 Temmuz’da başlayacak.

Token unlock öncesi Sui ve Aptos trendi

APT birinci günlerinde kıymetli bir fiyat artışı elde etti. Fakat daha sonra bir ölçü kıymet kaybı yaşadı. Şu anda, gün içi %3,5’ün üzerinde artışla 7.60 dolardan süreç görüyor. Bu son yükseliş hareketi, altcoin’i uzun bir düşüş devrinin akabinde hafif bir yükseliş trendine kaydırdı.

turklerin sepetindeki 2 altcoin icin unlock alarmi iste tarihler 0 yP88yqQq

Benzer halde, SUI’nin fiyatı da yükseliş trendi içindeydi. Şu anda hafif bir düşüşle 0.774093 dolardan süreç görüyor. Bununla birlikte, SUI’nin RSI düzeyi de 50’nin altında kaldı. Bu da piyasada hakim bir düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor.

turklerin sepetindeki 2 altcoin icin unlock alarmi iste tarihler 1 BcSiQdw9

TVL ve hacim

DefiLlama’nın datalarına nazaran, her iki platform da saygın TVL sayıları gösterdi. Bu yazı itibariyle, Aptos’un yaklaşık 43.6 milyon dolarlık bir TVL’si ve günlük yaklaşık 629.842 dolarlık hacmi vardı.

turklerin sepetindeki 2 altcoin icin unlock alarmi iste tarihler 2 TAVN7gyu

Öte yandan, Sui şu anda nispeten daha düşük bir TVL’ye sahipti. Bu da yaklaşık 12,26 milyon dolara denk geliyor. Fakat Sui, 5 milyon doları aşan Aptos’tan daha yüksek bir ticaret hacmine sahipti. Temmuz ayında yapılması planlanan yaklaşan token kilit açma süreçleri göz önüne alındığında, bu metriklerin nasıl reaksiyon vereceği ve akabinde fiyat eğilimleri üzerindeki tesiri belirsizliğini koruyor.

Jump Trading geçen hafta boyunca bu altcoin’leri topladı

Ünlü bir kripto şirketi olan Jump Trading, piyasanın yükselişte olduğu hafta boyunca 4 altcoin üzerinde konum almayı tercih etti. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere şirket, her biri 1 milyon adetin üzerinde bu 4 altcoin’den topladı.


Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın