Uçakları düşen 4 çocuk, 40 gün sonra ormanda sağ bulundu! Dünyanın konuştuğu mucize…

Merhabalar,

13 yaşındaki Lesly Bonbaire, 9 yaşındaki Soleiny Ranoque, 4 yaşındaki Tien Ronoque ve 11 aylık bebek Cristian Ranoque, üç yetişkinin hayatını kaybettiği uçak kazasından sağ kurtuldu ve 40 gün boyunca Amazon ormanlarında hayatta kalmayı başardı.

ucaklari dusen 4 cocuk 40 gun sonra ormanda sag bulundu dunyanin konustugu mucize 0 ZWfXF8Ej

UÇAK 1 MAYIS’TA DÜŞTÜ, 3 YETİŞKİN HAYATINI KAYBETTİ

İçindeki 7 yolcusu ile 1 Mayıs tarihinde Kolombiya’nın ormanlık alanına düşen Cessna 206 tip uçakta, pilot ve iki yetişkinin cansız vücutlarına ulaşılmış, uçaktaki 4 çocuk ise arma kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirilmişti.

DAHA EVVEL YALANLANMIŞTI

Kazadan iki hafta sonra yapılan aramalarda çocukların hayatta olabileceğine dair izler bulunduğunda Kolombiya Devlet Lideri Gustavo Petro resmi Twitter hesabından çocuklara ulaşıldığını yazmıştı lakin bu haber daha sonra yalanlanmıştı.

ucaklari dusen 4 cocuk 40 gun sonra ormanda sag bulundu dunyanin konustugu mucize 1 f1kzYtvA

BÜYÜKANNELERİNİN SES KAYDI İLE ARADILAR

Çocuklara dair izler bulunduğunda Kolombiyalı yetkililer birinci derece alarm verdi, ormanlık alan havadan ve karadan tarandı.

Helikopterlerle küçük çocukları arayan askerler, çocukların hayatta kalmasına yardım etmek için havadan makul bölgelere, besin, su ve battaniyeler attı.

Havai fişeklerle çocukların ilgisini çekmeye çalışan kurtarma takımları, çocukların büyükannelerinden ‘Olduğunuz yerde kalın, size yardım edeceğiz’ formunda bir ses kaydı aldı ve kritik ileti hoparlörlerle ormanlık alana verildi.

ucaklari dusen 4 cocuk 40 gun sonra ormanda sag bulundu dunyanin konustugu mucize 2 AYWZNUXE

DESTANSI BİR MEMNUN SON

Kolombiya ordusu, itfaiye ve sivil havacılık otoritesi yetkilileri tarafından arama köpekleri ile yapılan kurtarma çalışmaları tam 40 gün sonra ‘destansı bir keyifli son’ getirdi.

Sağlık durumlarının yeterli olduğu bildirilen çocuklar arama köpeklerinden biri sayesinde bulundu.

NASIL HAYATTA KALDIKLARI BİLİNMİYOR

Yetkililer çocukların tam olarak nerede bulunduğunu ya da bu mühlet boyunca nasıl hayatta kaldıklarını açıklamadı lakin Associated Press (AP) haber ajansında yer alan bilgilere nazaran, ormanın ücra köşelerinde yaşayan göçmen kabilelerin çocuklara yardım ettiği düşünülüyor.

ucaklari dusen 4 cocuk 40 gun sonra ormanda sag bulundu dunyanin konustugu mucize 3 grsyqlzI

Hava Kuvvetleri tarafından servis edilen imgelerde çocukların askerlerin yanında termal battaniyelere sarılı olarak oturduğu görüldü. Askerlerin su ve yiyecek verdiği çocuklar sıhhat durumlarının denetim edilmesi için Bogota kentindeki bir hastaneye götürüldü.

ORMANIN ÇOCUKLARI

Kolombiya Devlet Lideri Gustavo Petro, çocukların hayatta kalma öyküsünün tarihe geçeceğini belirterek “Orman onları kurtardı. Onlar artık ormanın ve birebir vakitte Kolombiya’nın çocukları” dedi.

ucaklari dusen 4 cocuk 40 gun sonra ormanda sag bulundu dunyanin konustugu mucize 4 USU7JyhI

Güncel haberler için bizi takipte kalmayı unutmayın!

Yorum yapın